Blog

Kurumsal kayseri ilaçlama hizmetleri hakkında yazdık

Yıllardır sektörde edindiğimiz tecrübeyi siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Önceliğimiz çevre sağlığı diyerek sağlık bakanlığının onayladığı ve izin verdiği ilaçları kullanarak ilaçlama yapıyor ve böcekleri yaşam alanlarınızdan uzak tutuyoruz.

Hizmet verilen yerler ve ilaçlama uygulama örnekleri
kayseri-ilaclama
Kayseri böcek ilaçlama hizmetleri kayseri merkez olarak kayseri civarı il ve ilçelere ilaçlama hizmeti vermekteyiz. İlaçlama hizmeti verdiğimiz yerler;

Devlet kurumları
Özel sektörler

Mesela hastane ilaçlamasında böceklerle mücadele biraz daha zordur. Kayseri merkezde bir hastane ilaçlarken hastaların zarar görmemesi için ilaçlama yöntemi diğer yerlere göre biraz daha farklıdır. Yoğun bakım ve hastaların yattığı odalara jel uygulaması yapılır. Hastaların olmadığı mesela; kazan dairesi, kokusu ve lekesi olmayan spreyli uygulama ile ilaçlanır ve kayseri böcek ilaçlama insan sağlına ve çevreye zarar vermeyen Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları tercih etmektedir. Bir gıda fabrikası ilaçlaması hastane ilaçlamasından daha kolaydır. Gıda fabrikasının kapanış saatlerinde yürüyen haşere ve kemirgenlere (fare) karşı ilaçlama yapılır. Kemirgen (fare) mücadelesi kurduğumuz istasyonlar ile sağlanır.


İstasyon yemli ve canlı olarak 2’ye ayrılır.
Yemli istasyonları dış alana kurulur.
Canlı yakalama istasyonları ise iç alana kurulur.
Uçan haşerelere karşı ilaçlama kapalı alan ilaçlamasından zor ve daha az etkilidir.
Çünkü kapalı alan ilaçlamalarında ilaçlar daha uzun süre tutuluyor Aşağıdaki açık alan ilaçlama videomuzuda incelemenizi tavsiye ederiz.

Yaşam alanlarımızda ki böcekler kayseri ilaçlama ekibinin faaliyetleri nelerdir?
hasere-ilaclama
Haşere ve böcek ilaçlama hakkında pek çok kimsenin bilgisi bulunmuyor, bunun nedenlerinden uzun uzun bahsetmek yerine ilaçlama konusuna değinmek isterim. Aslında pek çok insan yaşam alanlarında böceklerle karşılaştıkları zaman önce bu durumu pek önemsemiyorlar, camdan girmiştir falan şeklinde geçiştirebiliyorlar ya da bir tane böcekten ne olacak ki şeklinde yaklaşımlarda bulunuyorlar ama emin olunki evinizde bir tane böcek gördüyseniz daha fazlası da oradadır.

İnsanların ilk aklına gelen böceklerle geleneksel yollarla mücadele etmeleri gerektiği, bilgisi tamamen yanlıştır. Böcekleri tek tek öldürerek onlarla baş edemezsiniz, ya da karıncaların geçtiği yerlere fesleğen serpmeniz bir şey değiştirmeyecektir. Emin olun böcekler çok çabuk üreyebilen canlılardır ve bir o kadarda istenmediklerini biliyorlar bence içgüdüsel olarak yaşama devam edebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar, çoğu zaman aklıma takılan bir soru; acaba böceklerde bizi sevmiyor mu? Hani bizim onları sevmediğimiz gibi.

Şimdi böcek deyince iki farklı tür vardır bunları uçan haşereler ve yürüyen haşereler olmak üzere iki ana gruba ayırabiliriz.

Kayseri ilaçlama ekibinin diğer faaliyetleri için ziyaret edebilirsiniz.

Yürüyen haşerelerle ve uçan haşerelerle mücadele programı yani ilaçlama işlemi tamamen farklılık göstermektedir, aşağıya bir link bırakıyoruz iç anadoluya ilaçlama hizmeti veren kayseri böcek ilaçlama sizlerin yani yaşam alanlarında böcek görüpte ne yapacağını bilmeyenlerin imdadına yetişiyor. Web sitelerini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz, ayrıca blog yazılarıda oldukça açıklayıcı kafanıza takılan bir sorunun cevabını kolayca bulabileceğinizi düşündüm.

Sürüngen türlerinden örümceklerin ilaçlama işlemleri nasıl yapılır?
orumcek-surungen-ilaclama
Bir yürüyen haşere türü olan örümceklerle başınız dertte ise kesin çözümün ilaçlama olduğunu söyleyebiliriz, nedenini aşağıda açıkladık birlikte inceleyelim.

Örümceklerle ilaçlama yaparak mücadele çok zayıftır. Örümceklerin sindirim sistemi ayaklarında değil göğüs kısmında olduğu için ilacın üstünden rahatlıkla geçerler. Çünkü kullandığımız ilaçlar yüzeye tutunan ve temas halinde öldüren ilaçlardır.

Örümceklerde diğer yürüyen haşereler gibi yani böcekler gibi yiyecek peşindedir elbet ama onları mutfağımızın yakınlarında görmeyiz, evimizin veya işyerimizin her alanında karşılaşabiliriz. Örümcekler daha çok güvenli bir ortam için, rahat ve sıcak bir yuvaya ihtiyaç duyarlar ki avlanmaları da kolay olsun.

Peki, bu örümceklerin yakalanması neredeyse imkânsız ve ilaçlama ile de tam sonuç elde edemezsek ne olacak dediğinizi duyar gibiyiz. Endişelenmeyin eğer yaşam alanlarınızda sıklıkla örümcek görüyorsanız size yakın bir yerde veya evinizin ya da işyerinizin içinde örümceklerin yuva yaptığı bir alan var demektir, işte çözüm tam olarak bu haşere ilaçlama konusunda uzman ekibimiz bu canlıların yerlerini yani üreme alanlarını tespit ederek sorunu ortadan kaldıracaktır.

Daha öncede dediğimiz gibi örümcekler için ortamın ilaçlanması her zaman çözüm olamayabilir, sorunun kaynağına inilmelidir.

Kemirgen türü olan farelerin mücadele planlaması ve ilaçlama işlemleri nelerdir?
kemirgen-fare-ilaclama
Fare ilaçlama yani kemirgenlerin ilaçlama işlemi nasıl olmalıdır, hep birlikte inceleyelim.

Farelerin gözü tam görmez. Burnunu değerek duvar kenarlarından gider, bu yüzden ilaçları ve istasyonları ona göre ayarlar ve ilaçlamayı o şekilde yaparız.

Fareler çok zeki hayvanlardır ve herhangi bir şey yemeden önce içlerinden en yaşlı veya hasta olanı seçerler.

Yaşlı veya hasta olan fare yemi yedikten sonra ani ölüm olursa ölmeden önce salyasını bırakır ve diğer fareler açlıktan ölse bile o zehri yemezler bizde bu yüzden ilaçlamalarımız da 1 ile 7 gün içinde ölmesini gerçekleştiren ilaçlar kullanırız. Kayseri böcek ilaçlama ekibi olarak fare ilaçlama yöntemlerinden biri olan istasyon kurma işlemi en çok tercih ettiğimiz ve kemirgenlerle en etkili mücadele programıdır.

Burada ilaçlama yapılırken farelerin yaşam alanlarının yani yuvalarının olduğu yerin belirlenmesi mücadele programını baştan sona değiştirebilir ve daha etkili bir fare ilaçlama programı olmasını sağlayabilir.

Can sıkıcı uçan haşereler, sinekler, sivrisinekler hakkında ilaçlama yöntemleri nelerdir?
ucan-hasere-sinek-ilaclama
Uçan haşerelerin ilaçlanması sivrisinek,karasinek gibi haşerelerle ilgilidir. Uçan haşereler diğer böcek türlerine göre daha yaygın görülmektedir ve yerlerinin tespiti diğer böcek türlerine göre daha zordur. Uçan haşerelerin ilaçlama işlemi yapılırken üreme bölgelerinin tespiti ve ilaçlama planlamasının bu bölgelerde yoğunlaştırılması sorunu temelinden çözmektir.

Kayseri Böcek İlaçlama uçan haşerelerin ilaçlamasında özel olarak kullanılan maddeler ile hem kapalı alanlarda hemde açık alanlarda kokusuz ve lekesiz bir şekilde ilaçlama işlemini gerçekleştirir, üstelik ilaçlama işleminden sonra ortamı terk etmeniz de gerekmeyecektir. Uçan haşereler çok hızlı üreyebilen ve hızlı hareket edebilen canlılar olduğu için mücadelesi de bir o kadar zor olabilmektedir, ayrıca bu canlıların yuvaları yani üreme merkezleri görüldükleri yerden oldukça uzakta da olabilir. Bunun tespitide iyi yapılmalı ve mücadele planlamasında bir etken olabilmektedir.

İlaçlama'nın gıdaların bulunduğu ortamda veya alışveriş merkezleri gibi insanların yaşam alanlarında yapılmasında bir sakınca yoktur. Gıda işletmeleri, gıda üretim yerleri, oteller, restorantlar, eğitim ve sağlık kuruluşları gibi bir çok yerde yapılabilir.

Yürüyen böceklerin ilaçlama yöntemleri nasıl olmalı?
yuruyen-hasere-bocek-ilaclama
Böcek ilaçlama böceklerin yuvalandığı alanlarda mücadele etmekle başlar, böcekler çoğunlukla tahta aralarını, dar ve sıkışık mekanları, duvar içlerini, gıdaların çoğunlukta bulunduğu yerleri tercih ederler, kısacası ilaçlama yöntemi uygulanmadan böceklerden kurtulmanın kesin bir yolu yoktur diyebiliriz.

Haşere ilaçlama haşerelerin yuvalarının olduğu bölgelerde planlanır, kapalı alanlarda uygulanan haşere ilaçlama yöntemi genellikle lekesiz, kokusuz, insan sağlığına olumsuz etkisi olmayan ve çevreye duyarlı maddelerle yapılmaktadır.

Kayseri İlaçlama işlemi bittikten sonra periyodik kontrollerle haşerelerin yeniden belirip belirmediği kontrol edilebilir ve bu sayede yeni bir haşere veya böcek istilasının önüne geçilmiş olunur. Yürüyen haşere kontrolü sırasında en çok zorlanılan haşere tipi karıncadır, ve karıncalar için özel bir mücadele planlaması yapılmalıdır. Karıncalarla başı dertte olanlar için aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Şimdi bu yürüyen böcek ve haşerelerin birkaç örneğine değinelim; karınca, gümüşçün, örümcek, kıskaç böceği, tesbih böceği ve hamam böceği olarak sıralayabiliriz.