Karınca, Yürüyen Haşere ve Böcek İlaçlamada Merak Edilenler

İlk bahar ve yaz aylarında ortaya çıkan bir yürüyen haşere türü olan karıncalar! Çoğunlukta evleri müstakil ve bahçeli olan veya giriş katlarda oturanların ortak problemi diyebiliriz. Karıncalar, her ne kadar zararsız olsalarda yaşam alanlarımızda istemediğimiz böceklerdir.

Evleri veya işyerleri karıncalar tarafından istila edilen çoğu kişi ilk önce ilaçlamasız yollara başvursada karıncalardan kurtulmanın yolu o kadar da kolay değildir. Karıncalar yaşam alanlarımıza yiyecek için gelen canlılardır ve çoğu zaman onlarla mutfak veya kiler gibi gıdaların yoğun olduğu yerlerde karşılaşırız. Karıncaları yaşam alanlarımızdan uzak tutmak için yere dökülen gıdaları mutlaka toplamalıyız ve unutmamalıyız ki karıncalar şekeri çok seven canlılardır mesela evimizde yere dökülen bir damla kola bile içindeki şeker nedeniyle karıncaları hemen cezbedebilir.

Karıncalardan kurtulmanın en etkili ve garantili yolu kesinlikle ilaçlama olacaktır, karıncaların yuvaları evlerimizde değildir; genellikle dışarıdan gelirler ve mutlaka içeri girecek bir geçit bulurlar.
Yürüyen haşerelerle mücadele etmenin yollarını anlattığımız yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Haşere ve Böcek İlaçlama

Kayseri Böcek İlaçlama ekibinin profesyonel hizmetlerinden iç anadolunun neresinde olursanız olun faydalanabilirsiniz. Böcek ilaçlama ekibimizin yaşam alanlarınızda yapacağı denetlemeler sonucu ortaya çıkan mücadele planlamasına göre hareket edildiğinde artık evinizde veya işyerinizde karınca veya herhangi bir böcek görmeyeceksiniz. İlaçlama işlemi tamamen kokusuz ve lekesiz maddeler kullanılarak yapılıyor ve Sağlık Bakanlığı onayı olduğu için insan sağlığına veya çevreyede herhangi bir olumsuz etkisi bulunmuyor.