Hizmetlerimiz

Dezenfeksiyon ve Dezenfekte İşlemi

Dezenfeksiyon, insanların kalabalıklaştırdığı ortamları dezenfekte etmek yani temizlemek veya ilaçlamak olarak tanımlanabilir. Dezenfeksiyon işlemi alışveriş merkezleri, toplu taşım araçları (tramvay,otobüs,deniz taşımacılığı), oteller, okullar, sosyal tesisler (spor salonları,sinema salonları), hastane, fabrika, depolama, mağazalarda ve gıda üretimi veya gıda satışı yapan bir çok alanda uygulanabilir.

Bir alan veya bölüm dezenfekte edilirken öncelikle dezenfekte edilecek alanın temizliği yapılmalıdır ki dezenfeksiyon işlemi başarılı olsun. Ayrıca dezenfeksiyon işleminde kullanılan kimyasal maddeler temizlik maddeleri değildir, bunlar özel olarak hazırlanmış dezenfekte maddeleridir.

Böcek İlaçlama ekibimiz alanında profesyonel ve eğitimlidir, dezenfeksiyon işlemlerinizi en iyi şekilde yerine getirir ve böylece insanların kalabalık olan ortamlardan kapabileceği hastalık veya virüslerin temizliği sağlanmış olur.

Ortamda böcek,haşere veya kemirgen bulunması durumunda dezenfeksiyon işlemi başaralı olmayacaktır öncelikle kapalı alanın ilaçlanması gerekli ve haşereler ortamdan uzaklaştırılmalıdır, haşere kontrolü sağlandıktan sonra ortam temizlenerek dezenfeksiyon işlemi profesyonel ekibimizce uygulanabilir.
Haşere ilaçlamasına dair detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.
Böcek ve haşere ilaçlama

Dezenfeksiyon işleminin başarılı olabilmesi için bir çok etken vardır ama başlıca sıralayacak olursak;

Dezenfekte edilecek alanın dezenfeksiyon işleminden önce temizlenmesi
Ortamın sıcaklığı
Kullanılan dezenfekte kimyasalların kalitesi,konsantrasyonu ve PH değerleri
Uygulanan İşlemin süresi