Hizmetlerimiz

Yürüyen Haşere İlaçlama

Böcek ilaçlama böceklerin yuvalandığı alanlarda mücadele etmekle başlar, böcekler çoğunlukla tahta aralarını, dar ve sıkışık mekanları, duvar içlerini, gıdaların çoğunlukta bulunduğu yerleri tercih ederler, kısacası ilaçlama yöntemi uygulanmadan böceklerden kurtulmanın kesin bir yolu yoktur diyebiliriz.

Haşere ilaçlama haşerelerin yuvalarının olduğu bölgelerde planlanır, kapalı alanlarda uygulanan haşere ilaçlama yöntemi genellikle lekesiz, kokusuz, insan sağlığına olumsuz etkisi olmayan ve çevreye duyarlı maddelerle yapılmaktadır.

İlaçlama işlemi bittikten sonra periyodik kontrollerle haşerelerin yeniden belirip belirmediği kontrol edilebilir ve bu sayede yeni bir haşere veya böcek istilasının önüne geçilmiş olunur. Yürüyen haşere kontrolü sırasında en çok zorlanılan haşere tipi karıncadır, ve karıncalar için özel bir mücadele planlaması yapılmalıdır. Karıncalarla başı dertte olanlar için aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
Karıncalardan kurtulmanın yolları ve ilaçlama işlemleri

Şimdi bu yürüyen böcek ve haşerelerin birkaç örneğine değinelim; karınca, gümüşçün, örümcek, kıskaç böceği, tesbih böceği ve hamam böceği olarak sıralayabiliriz.